یکشنبه, ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ۰۸:۴۸ ۳۸
طبقه بندی: مرکز نوآوری شهری
چچ
2YHYsdin2K7ZiNin2YYg2KjYsdqv2LLYp9ix2Yog2KzYtNmG2YjYp9ix2Ycg2YbZiNii2YjYsdin2YbZhw==

فراخوان برگزاری جشنواره نوآورانه

برگزاری جشنواره نوآورانه ساخت دستگاه‌های بازی پارکی، برای توان‌یابان شهر مشهد با هدف شناسایی ایده نوآورانه برای دستگاه‌های بازی پارکی ویژه توان‌یابان و تبدیل به محصولات نهایی در فضای پارک‌های مشهد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، "سیدجمال شوشتری" با بیان این خبر، اظهار کرد: این جشنواره سعی دارد ضمن برگزاری مسابقه‌ای در زمینه طراحی و ساخت فضاهای پارکی، دغدغه‌مندی این موضوع را در سطح جامعه برطرف کنند.

وی افزود: جشنواره نوآورانه ساخت دستگاه‌های بازی پارکی، برای توانیابان شهر مشهد در سه بخش مسابقه، نشست‌های علمی و کارگاه‌های آموزشی و همچنین نمایشگاه جانبی از آثار برگزار خواهد شد.

سرپرست پروژه نوآوری و خلاقیت شهری شهرداری مشهد بیان کرد: در بخش اول یعنی مسابقه و فراخوان ایده‌ها، بعد از فراخوانی، ایده‌ها و طرح‌های اولیه داوری می‌شوند و براساس داوری‌های اولیه، ساخت ماکت طرح‌ها، انجام می‌گیرد و در ادامه داوری ثانویه صورت گرفته و براساس نتایج آن، ساخت محصولات مدنظر قرار می‌گیرد.

شوشتری در خصوص بخش دوم این جشنواره، خاطرنشان کرد: در این بخش طراحی نشست‌ها و کارگاه‌های علمی و آموزشی مختلف برنامه‌ریزی می‌شود، تا افراد مخاطب رویداد و همچنین سایر افراد علاقه‌مند به موضوع مناسب سازی پارک‌ها برای توانیابان گرد هم آمده و زمینه گفت‌وگوهای مختلف را فراهم سازند.

وی اضافه کرد: در بخش نمایشگاه آثار و دستاوردهای این جشنواره آثاری از طراحی‌ها، ماکت‌ها و نتایج به دست آمده از رویداد، جهت بازدید طراحان و عموم مردم، برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

شوشتری زمان ارائه پیشنهادات از سوی افراد علاقه‌مند و صاحب نظر در این حوزه را تاریخ نوزدهم اسفند امسال بیان کرد و گفت: امیدواریم برگزاری این گونه جشنواره‌ها بتواند روح خلاقیت و نوآوری و احساس مسئولیت جامعه در ارتباط با این قشر از جامعه را بیدار سازد.

شایان ذکر است این رویداد به پیشنهاد مشاور شهردار در امور افراد دارای معلولیت برنامه‌ریزی شده است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.0348420143127
Qt: 1.976842880249