یکشنبه, ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ۰۸:۳۱ ۳۵
طبقه بندی: بازدید
چچ
2K/Zitm+2YTZhdin2LPZiiDYr9ixINiu2K/ZhdiqINin2YLYqti12KfYryDZg9i02YjYsSDYp9iz2Ko=

دیپلماسی در خدمت اقتصاد کشور است

معاون وزیر و سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: دیپلماسی در خدمت اقتصاد کشور است و جوانان باید بتوانند مرزها و افق‌های جدید تعریف کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، "سعید خطیب‌زاده" عصر شنبه در بازدید از کارخانه نوآوری مشهد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: دولت کارهای زیادی در حوزه کمک به جوانان باید انجام دهد تا مرزهای دانش را در گام دوم انقلاب مقداری جلوتر ببریم.

وی خاطرنشان کرد: دانش شاخص اقتدار، قدرت و کنش‌گری ایران اسلامی است که بخشی از آن نیز کمک به چرخه‌های اقتصادی است. سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: به‌عنوان دستگاه دیپلماسی و وزارت خارجه کمک خواهیم کرد تا با به خدمت گرفتن دیپلماسی، جوانان و نخبگان فعال در مراکز نوآوری وارد عرصه رقابت جهانی شوند.

خطیب‌زاده افزود: هرکجا دولت و نهادهای عمومی کشور در عرصه کمک به جوانان ورود کرده‌اند، پاسخ این اعتماد را به بهترین وجه دریافت شده است.

رییس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه ادامه داد: راه‌اندازی مراکز نوآوری اقدامی شایسته و قابل تقدیر است و از شهرداری مشهد نیز بابت این اقدام تشکر می‌کنیم.

احداث کارخانه نوآوری طی تفاهمنامه‌ای که در سال ۱۳۹۷ میان شهرداری مشهد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد گردید، پایه گذاری شد، کارخانه نوآوری در ۱۸ دی ماه سال گذشته در مشهد بهره‌برداری شد. دیدار با استاندار خراسان رضوی، دیدار با انجمن‌های اساتید دانشجویان خارج از کشور جلسه اتحادیه دانشجویان مستقل از جمله برنامه‌های سفر یک روزه سخنگوی وزارت خارجه به مشهد است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 12.764515240987
Qt: 2.8574278354645