دوشنبه, ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۰۱ ۳۱۹
طبقه بندی: مرکز نوآوری شهری
چچ
2KvYqNiqINmG2KfZhSDYtNix2YPYqiDZh9in2Yog2YbZiNii2YjYsSDYr9ixINmG2KfYrdmK2Ycg2YbZiNii2YjYsdmKINmIINmB2YbYp9mI2LHZiiDZhdi02YfYrw==

ثبت نام شرکت های نوآور در ناحیه نوآوری و فناوری مشهد

استقرار شرکت های نوآور در ناحیه نوآوری و فناوری مشهد آغاز شد. (ثبت نام کنید)

استقرار شرکت های نوآور در ناحیه نوآوری مشهد آغاز شد. (ثبت نام کنید)

نواحی نوآوری که در بسیاری از شهرهای دنیا تعیین می شود به دنبال آنند تا شرکت های مرتبط با زیست بوم نوآوری در کنار یکدیگر جمع شده و تعاملات و ارتباطات آنها بیشتر شود. افزایش تعاملات می تواند منجر به خلق و تولید محصولات جدید شود و زیست بوم نوآوری را در یک شهر تقویت کند.

شورای اسلامی شهر مشهد در تاریخ 1400/04/01 مصوبه ای را گذراند که در آن برخی شرکت های حوزه نوآوری و خلاقیت می توانند با شرایطی در واحدهای مسکونی ناحیه نوآوری مستقر شوند و دیگر نیازی به اجاره واحد با کاربری اداری ندارند.

مصوبه فوق را می توانید در پایین خبر (همین صفحه) دانلود فرمایید.

محدوده ناحیه نوآوری مشهد (فعلا محدوده زرد رنگ)

چه شرکت هایی می توانند در ناحیه نوآوری مشهد مستقر شوند؟

شرکت‌های دانش‌بنیان، واحدهای فناور، مراکز رشد فناوری، شرکت‌ها و مراکز علمی تحقیقاتی، مراکز شتاب‌دهنده، مراکز نوآوری، مراکز آموزشی و توانمندسازی مرتبط با کسب و کار و شرکت‌های خلاق و استارت‌آپی دارای مجوز فعالیت رسمی از نهادهای ذیربط و کلیه مراکز و مجموعه‌های دارای نقش موثر در زیست‌بوم نوآوری کشور و یا سایر عناوین و مراجعی که در آینده با مجوز رسمی نهادهای مرتبط با اکوسیستم خلاقیت و نوآوری ایجاد خواهند شد، می توانند در ناحیه نوآوری مستقر شوند.

می خواهید در ناحیه نوآوری مشهد مستقر شوید؟ اینترنتی ثبت نام کنید.

برای استقرار در واحدهای مسکونی ناحیه نوآوری مشهد باید از مرکز نوآوری شهری شهرداری مجوز بگیرید. خوشبختانه کلیه فرایند به صورت مجازی است و غیر از شرایط خاص نیاز به حضور ندارید.

لطفا ابتدا با دقت آیین نامه اجرایی ضوابط کنترلی و شرایط استقرار در ناحیه نوآوری و فناوری مشهد را بخوانید.

بعد از آن باید بدانید ملکی که می خواهید شرکت خود را در آن مستقر کنید باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

الف- رضایت مالک برای استقرار شرکت

ب- نداشتن شاکی از بین همسایگان

ج- دارا بودن درب ورودی مستقل از معبر برای شرکت مستقر، در مواردی که سایر واحدهای ساختمان مسکونی باشد.

تبصره 1- در صورتی که کلیه ساختمان در اختیار شرکت‌ها و واحدهای دارای موضوع این آیین‌نامه باشد، شرط درب ورودی مستقل الزامی نیست.

تبصره 2- در صورت الغای یکی از شرایط فوق، کمیته ارزیابی واحدهای نوآوری و فناوری مطابق آیین‌نامه می‌تواند نسبت به لغو تاییدیه استقرار اقدام و از استقرار شرکت در کاربری‌های مسکونی ناحیه نوآوری و فناوری جلوگیری به عمل آورد.

تبصره 3- در فرآیند استقرار واحدهای فناور درون واحدهای مسکونی، کاربری ساختمان تغییر نخواهد یافت و صرفا به شرکت، اجازه فعالیت به صورت سالیانه داده می شود و در صورت نداشتن شکایت قابل تمدید می باشد.

تبصره 4- ‌بهره‌برداری از واحدهای مسکونی صرفا با کاربرد اداری و دفتری بوده و هر گونه تولید انبوه و عرضه مستقیم کالای تجاری حتی مبتنی بر نوآوری در واحدهای با کاربری مسکونی ممنوع است.

فرایند استقرار در ناحیه نوآوری مشهد چگونه است؟

شرکت های متقاضی می بایست برای استقرار در ناحیه نوآوری تاییدیه استقرار بگیرند. بدین منظور فرایند دریافت تاییدیه، به صورت اینترنتی است و نیازی به حضور نیست(مگر در شرایط خاص).

مراحل دریافت تاییدیه استقرار در ناحیه نوآوری:

  1. ثبت درخواست استقرار در سامانه اینترنتی ناحیه نوآوری و فناوری (موضوع بند 5-5-1) و ضمیمه کردن کلیه سوابق و مستندات لازم (مجوزها، زمینه فعالیت و ...) توسط شرکت مطابق فرم درخواست شرکت‌ها و واحدهای متقاضی استقرار در ناحیه نوآوری و فناوری به شماره FR-326-004
  2. بررسی مدارک از نظر تطابق با شرایط و تایید شرکت و ارائه تاییدیه استقرار توسط کمیته ارزیابی واحدهای نوآوری و فناوری مطابق فرم تاییدیه استقرار شرکت در ناحیه نوآوری و فناوری به شماره FR-326-007
  3. ثبت تاییدیه استقرار شرکت در ناحیه نوآوری و فناوری در سامانه اینترنتی ناحیه نوآوری و فناوری

فرآیند ثبت نام:

1. ثبت نام اینترنتی شرکت ها

2. بررسی مدارک توسط کمیته ارزیابی

3. ثبت نتایج در سامانه اینترنتی

فرایند ثبت و رسیدگی به شکایات:

چنانچه شرایط مندرج در این آیین‌نامه در خصوص استقرار، از سوی شرکت‌های مستقر در ناحیه نوآوری و فناوری به هر طریق رعایت نشود، همسایگان و سایر ساکنان ناحیه می‌توانند شکایت خود را برای رسیدگی ثبت نمایند.

فرایند ثبت اینترنتی و بررسی شکایات به این ترتیب است:

  1. ثبت شکایت در سامانه اینترنتی ناحیه نوآوری و فناوری توسط همسایگان با ذکر دلایل و مصادیق اعتراض و مزاحمت شرکت، در قالب فرم ثبت شکایات از شرکت‌های مستقر در ناحیه نوآوری و فناوری به شماره FR-326-005
  2. بازدید از محل و ارائه گزارش از بررسی شکایت توسط نماینده شهرداری منطقه 9
  3. بررسی گزارش نماینده شهرداری منطقه 9 و سایر ابعاد شکایت توسط کمیته ارزیابی واحدهای نوآوری و فناوری و در صورت نیاز دعوت از شاکی و متشاکی
  4. در صورت لزوم، ارسال یک نوبت اخطار کتبی به شرکت مبنی بر رفع موارد در بازه زمانی مشخص توسط کمیته ارزیابی واحدهای نوآوری و فناوری و در فرم اخطاریه لغو تاییدیه استقرار در ناحیه نوآوری و فناوری به شماره FR-326-008
  5. لغو تاییدیه استقرار شرکت در صورت عدم رفع موارد و شکایت مجدد از شرکت مطابق تعهدنامه اولیه

مالکین و ساکنینی که نسبت به حضور یک شرکت شکایت دارند، شکایت خود را چگونه اعلام کنند؟

شرکت هایی که در ناحیه نوآوری مستقر می شوند باید کلیه مفاد آیین نامه را رعایت کنند. در صورت عدم رعایت یا شکایت یکی از همسایگان کمیته ارزیابی ناحیه نوآوری به سرعت تشکیل جلسه داده و در صورت عدم رفع مزاحمت، تاییدیه استقرار شرکت را لغو خواهد کرد.

همسایگانی که نسبت به حضور یک شرکت شکایت دارند، می توانند شکایت خود را به صورت اینترنتی ثبت کنند و نتیجه را از این سامانه مشاهده کنند.

قابل به ذکر است؛

پس از ثبت نام، کمیته ارزیابی ناحیه نوآوری، درخواست و مستندات شما را بررسی کرده و نتیجه را در سایت (innovation.mashhad.ir) بارگذاری می کند. شما می توانید اینجا از نتیجه درخواست خود مطلع شوید.

گزارش بررسی درخواست های استقرار در ناحیه نوآوری و فناوری مشهد

لیست شرکت های دارای مجوز استقرار

گزارش بررسی شکایات از شرکت های مستقر

لیست شرکت هایی که مجوز استقرار آنها لغو شده است!

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.4726373354594
Qt: 2.606782913208