سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۷:۵۵ ۸۵
طبقه بندی: مرکز نوآوری شهری
چچ
2K7ZhNin2LXZhyDar9iy2KfYsdi0INin2YLYr9in2YXYp9iqINmF2LHZg9iyINmG2YjYotmI2LHZiiDYtNmH2LHZiiDYr9ixINiz2KfZhCAxMzk5

خلاصه گزارش اقدامات مرکز نوآوری شهری در سال 1399

مرکز نوآوری شهری در سال 1399 با توجه به رویکرد کمک به حل معضلات و مشکلات مدیریت شهری و دستیابی به راه حل های کارشناسی در اداره امور شهر، اقدامات مهمی را انجام داده است.

رئیس مرکز نوآوری شهری شهرداری مشهد گزارشی از مهمترین اقدامات این مرکز طی سال گذشته را ارایه کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد " غلامرضا عباس زاده" با اعلام این مطلب گفت: مرکز نوآوری شهری در سال 1399 با توجه به رویکرد کمک به حل معضلات و مشکلات مدیریت شهری و دستیابی به راه حل های کارشناسی در اداره امور شهر و مسائل پیش آمده پیرامون شیوع ویروس کرونا و تغییر در برخی برنامه های این مرکز به صورت مجازی، اقدامات مهمی را انجام داده است.

عباس زاده به برگزاری 10 جلسه مسئله یابی و تدقیق مسئله با سازمان ها و مناطق شهرداری اشاره کرد و گفت: این جلسات به منظور احصاء مسائل استارتاپی و نوآورانه شهری با حضور کارشناسان و متخصصان حوزه متولی، اولویت دهی و رتبه بندی مسائل شهری، تشریح مسائل شناسایی شده و تدوین گزارشات نهایی مسائل شهری برگزار شده است.

وی در خصوص برگزاری 21 جلسه ایده پردازی برای سازمان ها و مناطق شهرداری نیز بیان کرد: این جلسات نیز به منظور دریافت ایده های افراد خلاق و نخبگان از درون و خارج شهرداری برای حل مسائل تدقیق شده حوزه ها برگزار شد.

رئیس مرکز نوآوری شهری شهرداری مشهد همچنین از برگزاری 12 کارگاه نیم روزه پیش مطالعه، 12 کارگاه سه روزه مطالعه اصلی و 14 کارگاه نیم روزه فاز توسعه، در مطالعات مهندسی ارزش خبر داد که شامل شش مطالعه مهندسی ارزش: راهبری ناوگان اتوبوسرانی خصوصی شهر مشهد، مهندسی ارزش تقاطع غیرهمسطح آیت الله رفسنجانی – آزادی، مهندسی ارزش تقاطع غیرهمسطح مجیدیه - آیت الله رفسنجانی، مهندسی ارزش ناوگان خدمات شهری، خط 3 قطار شهری و مهندسی ارزش پایانه چند منظوره شرق می باشد.

عباس زاده به برگزاری 9 کارگاه هم آفرینی شهری با موضوعات معماری، شهرسازی، طراحی صنعتی، گرافیک، مجسمه سازی، نقاشی و ... نیز اشاره کرد و افزود: این رویداد نیز با کارگاه های چند روزه شکل می گیرد، شرکت کنندگان با انگیزه و خلاق با گرایش در حوزه‌ی برنامه ریزی و طراحی (معماری، شهرسازی، طراحی صنعتی، گرافیک، مجسمه سازی، نقاشی و ...) گرد هم می‌آیند و ضمن آشنایی با سرفصل‌های مهم این دوره به خلق اثر با کمک منتورهای رویداد می‌پردازند. که در آن طراحی تعاملی، اساس رویداد هم‌آفرینی را تشکیل می‌دهد.

وی همچنین تصریح کرد: برگزاری این رویداد فرآیندی چند وجهی است که مهارت معماران و طراحان را در زمینه‌های گسترده‌ی طراحی تجربه‌ی کاربری، طراحی‌صنعتی و رابطه‌ی انسان و رایانه به منظور ساخت و تحلیل کمینه‌ی محصول کارکردی تقویت می‌بخشد، به نحوی که این مهم می‌تواند یکی از موثرترین تجربه‌های آموزشی و عملیاتی طراحان و ایده پردازان برای دست‌یابی به مهارت کنترل ابعاد گوناگون یک طراحی باشد.

رئیس مرکز نوآوری شهری شهرداری مشهد در ادامه دیگر اقدامات مهم این مرکز را برشمرد و اظهارداشت: برگزاری بیش از 40 ساعت آموزش در دو رویداد مدرسه تابستانه مجازی علم داده و رویداد دیجیتال مارکتینگ، برگزاری16 برنامه از سلسله برنامه های ترویجی آموزشی کسب و کارهای خلاقانه و نوآورانه (وبی تاک؛ وبی ورک)، برگزاری 1 رویداد از سلسله رویدادهای کافه دیتا به منظور توسعه مهارت‌های مرتبط با علم داده، توسعه شبکه مخاطبین و توسعه بازار مرتبط با علم داده و برگزاری و مشارکت در برگزاری 35 مورد از رویداد های کسب و کاری و آموزشی نیز جزو دیگر اقدامات مهم این مرکز طی سال گذشته بوده است.

وی در خاتمه اظهار امیدواری کرد تا این مرکز در سال جاری نیز بتواند بهتر و موثرتر از سال قبل انجام وظیفه نماید.

آدرس کوتاه شده: