دوشنبه, ۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۴ ۲۰۸
طبقه بندی: ناحیه نوآوری
چچ
استفاده از خلاقیت ها و ایده‌های نوآورانه

استفاده از خلاقیت ها و ایده‌های نوآورانه

پس از بهره‌برداری از کارخانه نوآوری بر اساس فراخوان‌هایی به دنبال جذب ایده‌ها و محصولاتی خواهیم بود که در بهینه‌سازی مدیریت شهری کاربرد اساسی داشته باشند

آیدا مهربان در دیدار با رئیس و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد؛

راه اندازی یک رصدخانه به‌ دوراز نگاه تشریفاتی. این اقدام با این هدف انجام می شود که شهروندان، گروه‌های متخصص و کارشناسان بتوانند از دیتای تولیدی آن بهره‌ برداری کرده، روی این دیتا بارگذاری‌های مختلف انجام دهند و به‌طور مستمر در فرآیند رفت ‌و برگشت موضوعات، دیتای کاربردی جدید برای شهر تولید شود. از این طریق انتشار آزاد دیتا شهری نیز مهیا می‌شود.
وی ادامه داد: محل رصدخانه نیز در کارخانه نوآوری مشهد پیش‌بینی‌شده تا امکان واگذاریAPI مهیا شده و از این طریق شرکت‌ها امکان تولید کسب‌وکار از طریق این دیتا را داشته باشند. زمان تکمیل این پروژه نیز بهمن‌ماه خواهد بود.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری مشهد بیان کرد: در زمینه استفاده از خلاقیت ها، ایده‌های نوآورانه و تفکرات علمی و عملیاتی استارتاپ ها و شرکت‌های نوآور نیز برنامه‌هایی در دست داریم تا بتوانیم از همه پیشنهادهایی که منجر به پویاتر شدن مدیریت شهری می‌شود به‌طور ساختاری استفاده کنیم. لذا پس از بهره‌برداری از کارخانه نوآوری بر اساس فراخوان‌هایی به دنبال جذب ایده‌ها و محصولاتی خواهیم بود که در بهینه‌سازی مدیریت شهری کاربرد اساسی داشته امکان حل مشکلات شهر و ایجاد ظرفیت‌های جدید را دارا باشند.