سه شنبه, ۰۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۲۸ ۴۹۴
طبقه بندی: رویدادها
چچ
2KLYutin2LIg2KjZhyDZg9in2LEg2KfZiNmE2YrZhiDYrNi02YbZiNin2LHZhyDZhdmE2Yog2KLYrNix2YbYtNmK2YbZiiDCq9mG2Ygg2KLZgdix2YrZhtmKINiv2LEg2YfZhtixINi52YXZiNmF2Yog2Ygg2YXYqNmE2YXYp9mGINi02YfYsdmKwrs=

آغاز به کار اولین جشنواره ملی آجرنشینی «نو آفرینی در هنر عمومی و مبلمان شهری»

آغاز به کار اولین جشنواره ملی آجرنشینی «نو آفرینی در هنر عمومی و مبلمان شهری» با رویکرد ارتقای میراث معنوی و هویت تاریخی بافت پیرامون حرم امام رضا (ع)

آغاز به کار اولین جشنواره ملی آجرنشینی «نو آفرینی در هنر عمومی و مبلمان شهری»

شهردار منطقه ثامن از آغاز به کار اولین جشنواره ملی آجرنشینی «نو آفرینی در هنر عمومی و مبلمان شهری» با رویکرد ارتقای میراث معنوی و هویت تاریخی بافت پیرامون حرم امام رضا (ع) خبر داد.
آغاز به کار اولین جشنواره ملی آجرنشینی «نو آفرینی در هنر عمومی و مبلمان شهری»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید مصطفی نعمتی با بیان این خبر اظهار کرد: در جهت توجه به میراث فرهنگی و بافت تاریخی اطراف حرم مطهر امام رضا (ع) و در راستای بهره بردان زائرین و مجاورین از فضاهای شهری به دنبال کیفیت بخشیدن به این محیط هستیم.
وی افزود: ایجاد ارتباط بین هنرمندان ونخبگان با کانون های مختلف شهری و نگاه نوآورانه برای نصب آثار با ارزش از اهداف دیگر ما در برگزاری این رویداد است. در این جشنواره به دنبال خلق المان های عملکردی، آثار خیال انگیز و مبلمان و تجهیزاتی هستیم که متریال اصلی آن ها آجر باشد، طراحی بدیع و هنرمندانه و نگاه به هویت تاریخی و میراث معنوی مشهد با نوآفرینی در آثار میتواند سرفصل جدیدی را در طراحی مبلمان شهری مبتنی بر زمینه و ارزش های فرهنگی تعریف کند.
شهردار منطقه ثامن بیان کرد: در این جشنواره پس از بررسی آثار 55 اثر به بخش نمایشگاه و 35 اثر به بخش پایانی برای اجرای نهایی اثر و نصب در فضاهای شهری کار راه خواهند یافت.
نعمتی خاطرنشان کرد: داوران این رویداد از افراد سرشناس با تخصص های مختلف به بررسی آثار خواهند پرداخت و علاقه مندان می توانند در وبگاه جشنواره به آدرس www.ajorneshini.com مراجعه و مدارک شرکت در جشنواره را دانلود کنند.

آدرس کوتاه شده: