چهارشنبه, ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۵۳ ۱۰۵
طبقه بندی: مرکز نوآوری شهری
چچ
انعقاد تفاهم نامه فیمابین مرکز نوآوری شهری و شتابدهنده فردوسی

انعقاد تفاهم نامه فیمابین مرکز نوآوری شهری و شتابدهنده فردوسی

تفاهم نامه همکاری فیمابین مرکز نوآوری شهری و شتابدهنده فردوسی در راستای توانمند سازی اکوسیستم نوآوری شهر مشهد منعقد شد.

با توجه به اهمیت هم‌افزایی و استفاده بهینه از ظرفیت و توان تخصصی اجزای فعال در اکوسیستم نوآوری و بهره گیری از بسترهای موجود فراهم شده توسط این مجموعه‌ها، تفاهم نامه ی همکاری ای فیمابین مرکز نوآوری شهری و شتابدهنده فردوسی در راستای توانمند سازی اکوسیستم نوآوری شهر مشهد منعقد شد.

این تفاهم‌نامه به مدت 12 ماه از تیر ماه 99 با اهداف ذیل ‌منعقد شد

1.اجرای رویدادهای مشترک در جهت توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی در شهر مشهد

2.همکاری در حل مسائل شهری به کمک ظرفیت های موجود در شهر مشهد

3.کمک به جذب سرمایه گذار برای کسب و کارهای مرتبط با مسائل شهری

4.توانمندسازی استارتاپ های مرتبط با مسائل شهری

5.توانمندسازی شرکت های فعال در حوزه مسائل شهری به کمک ارائه خدمات آموزش و مشاوره

به گزارش دیدگاه نوین، این تفاهم‌نامه با هدف تبیین همکاری های مشترک بین مرکز نوآوری شهرداری و شتاب‌دهنده کسب‌وکار فردوسی تنظیم شده و گامی در جهت توانمندسازی اکوسیستم نوآوری شهر مشهد خواهد بود.

دکتر غلامرضا عباس زاده در این خصوص ابراز داشت: مرکز نوآوری شهری بر آن است تا استارتاپ‌های فعال در حوزه خدمات شهری را شناسایی و حمایت کند؛ از همین رو، بنا داریم تا با بهره‌مندی از ظرفیت‌های شتاب‌دهنده فردوسی در حوزه توانمندسازی استارتاپ‌ها، بخش مهمی از مشکلات و چالش‌های موجود در این مسیر را رفع کنیم. مدیر مرکز نوآوری شهری خاطرنشان کرد: یکی از مصادیق این چالش‌ها، دشواری اتصال استارتاپ‌ها به بدنه شهرداری مشهد است که از این پس، شتاب‌دهنده فردوسی به شناسایی این ظرفیت‌ها می‌پردازد و مرکز نوآوری شهری نیز فرآیند اتصال آنها به شهرداری مشهد را تسهیل خواهد نمود.

مدیرعامل شتاب‌دهنده کسب‌وکار فردوسی نیز هدف از این تفاهم‌نامه را برگزاری رویدادهای مشترک، شتابدهی و جذب سرمایه با تمرکز ویژه بر استارتاپ‌های فعال در حوزه مسائل شهری دانست. مصطفی مکارم با اشاره به انتصاب شتاب‌دهنده فردوسی به عنوان «مرکز توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان» در استان خراسان رضوی، اذعان داشت: یکی دیگر از دغدغه‌های مشترک شتاب‌دهنده فردوسی و مرکز نوآوری شهری، حمایت از شرکت‌های مرتبط با مسائل شهری است که به موجب این تفاهم‌‌نامه، بنا داریم تا خدمات مشاوره و آموزش مرکز توانمندسازی را با حمایت کامل معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، به صورت کاملاً رایگان به این شرکت‌ها ارائه نمائیم.

فهرست طبقات