چهارشنبه, ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳ ۹۶
طبقه بندی: مرکز نوآوری شهری
چچ
نامگذاری «روز جهانی خلاقیت و نوآوری» با هدف توسعه پایدار

روز جهانی خلاقیت و نوآوری

نامگذاری «روز جهانی خلاقیت و نوآوری» با هدف توسعه پایدار

سازمان ملل متحد روز بیست و یکم آوریل را «روز جهانی خلاقیت و نوآوری» نامید تا به توسعه پایدار بشریت کمک کند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از وب سایت رسمی WCID، سازمان ملل متحد بعد از ۱۷ سال روز بیست و یکم آوریل را «روز جهانی خلاقیت و نوآوری» اعلام کرد و دیروز شنبه برای اولین بار تحت این عنوان جشن گرفته شد.

این روز با هدف تشویق به سمت ایجاد تفکر خلاق به صورت بین رشته ای به منظور کمک برای به دست آوردن آینده ای پایدار که مورد توجه بشر است، نامگذاری شد. بر اساس سازمان ملل متحد، نوآوری و خلاقیت در حال تبدیل شدن به ثروت واقعی برای هر کشور در سطح شخصی و گروهی است.

همچنین این روز به اقتصاد خلاق که شامل محصولات سمعی - بصری، طراحی، رسانه های نوین، هنرهای نمایشی، نشر و هنرهای بصری است، نسبت داده می شود. سازمان ملل متحد این نامگذاری را به عنوان بخش تحولی قابل توجه در اقتصاد جهان به لحاظ نسل درآمدی، اشتغال زایی و درآمدهای صادراتی تلقی می کند.

از سویی فرهنگ به عنوان ابزاری مهم برای توسعه پایدار که نشان دهنده هویت، نوآوری و خلاقیت است در آن در نظر گرفته می شود. بر پایه این گزارش «روز جهانی خلاقیت و نوآوری» بر اساس سال روز تولد «لئوناردو داوینچی» است و یکی از اهداف آن ترغیب مردم به استفاده از خلاقیت در حل مشکلات است.

مرکز نوآوری شهری این روز را به تمام افراد خلاق و نوآور و به ویژه به جامعه خلاق شهر مشهد تبریک عرض می نماید. انشاالله که بتوانیم با استفاده از خلاقیت همه جامعه، بر حل مشکلات شهری فایق آییم.

منبع: