سه شنبه, ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ۰۸:۳۰ ۲۳
طبقه بندی: اکو سیستم استارتاپی
سطح برگزاری: استانی
چچ
2KjYsdqv2LLYp9ix2Yog2LHZiNmK2K/Yp9ivINio2KfYstmKINiq2LnYp9mF2YTZiiDYsdmF2LIg2Ygg2LHYp9mH

برگزاری رویداد بازی تعاملی رمز و راه

نقشه خوانی، طراحی تعاملی، حل مساله گروهی

این که بچه‌های ۹ تا ۱۴ سال مهارت‌های نقشه‌خوانی، مسیریابی، الگوریتم‌نویسی، رمزنگاری و حل مساله گروهیرا یاد بگیرند و تمرین کنند اتفاق خوبیه، اما اینکه پیوند دهنده همه این مهارت‌ها، یک بازی تعاملی باشه نشون میده چقدر توجه به این حوزه ضروریه.

برای آماده شدن در این رویداد، بچه ها اردوهای متعددی را در طبیعت پشت سر گذاشتند که به شناخت آن ها از فضا، زمین، عوارض و راه ها کمک کرده و در عین حال روحیه کار تیم رو در اونها افزایش داده. بخش های ساده ای از طرح درس نقشه خوانی از قبیل تخمین مسافت، قدم شماری، خواندن نقشه و پیدا کردن جهت های جغرافیایی را هم فرا گرفتند. و بیشتر از یکسال به تجربه بازی های رومیزی با زمینه های متعدد پرداختند و توان خودشون در حل مساله و برنامه ریزی رو بالا بردند.
این رویداد که در بستر شهر انجام میشه، پدید آورنده برخوردهای نزدیک کودکان با شهر خواهد بود. و چون بچه ها هم طراح و هم بازی کننده هستند، مشاهده این تماس آزادانه و خلاق پر از موقعیت‌های بدیع خواهد بود.

چه از لحاظ شیوه پیمایش، مسیریابی، تعامل با المان‌ها و سیرکولاسیون شهری و چه به لحاظ طراحی راه حل‌های خلاقانه در برخورد با پیچیدگی‌ها و رمزگان شهری.

تاریخ شروع: جمعه, ۱۴ آبان ۱۴۰۰
تاریخ پایان: جمعه, ۱۴ آبان ۱۴۰۰
نام محل برگزاری: بوستان وفا
آدرس محل برگزاری: بلوار پیروزی، بوستان وفا
عناوین نشست ها:

ثبت نام

https://bazipedia.me