دوشنبه, ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۴ ۲۷۴
طبقه بندی: مسئله یابی و ایده پردازی
سطح برگزاری: استانی
چچ
2LHZiNmK2K/Yp9ivINin2YrYr9mHINm+2LHYr9in2LLZiiDYs9in2LLZhdin2YYg2KLYqti0INmG2LTYp9mG2Yo=

رویداد ایده پردازی سازمان آتش نشانی

رویداد ایده پردازی سازمان آتش نشانی

جهت شرکت در رویداد ایده پردازی با پر کردن فرم رویداد ایده پردازی ایده خود را به آدرس ایمیل innovation@mashhad.ir ارسال فرمایید.

تاریخ شروع: دوشنبه, ۱۹ آبان ۱۳۹۹
تاریخ پایان: یکشنبه, ۲۵ آبان ۱۳۹۹
آدرس محل برگزاری: به صورت مجازی
محورهای رویداد:

محور های رویداد ایده پردازی سازمان آتش نشانی مشهد:

1- نبود مرجع استانداردسازی تجهیزات آتش نشانی جهت تایید تولیدات
در راستای تامین منابع فیزیکی و فنی در سازمان آتش نشانی زمینه های تولید وجود دارد اما مستلزم آن است که بتوان تایید مناسب بودن آن کالا گرفته شود. اما آ«چه که بعنوان مسئله به آن اشاره شده است نبود مرجعی است در جهت اخذ مجوز استفاده از تولیدات تجهیزات آتش نشانی که در حال حاضر در ایران وجود ندارد.
2- نگهداری و نت تجهیزات خاص از جمله( تجهیزات هیدرولیک، نردبان و پلتفرم ها، تجهیزات برقی و دستگاه های تنفسی)
یکی از بخش های مهمی که در سازمان آتش نشانی با چالش روبرو است نبود تیم تامین و نگهداری است که بتواند به طور دائم از تجهیزات خاص این سازمان از جمله(تجهیزات هیدرولیک، نردبان و پلتفرم ها، تجهیزات برقی و دستگاه های تنفسی) نگهداری کند. در این زمینه می تواند از ظرفیت های بیرونی استفاده نمود تا نیاز در این زمینه مرتفع گردد.
3- بازنگری در طراحی داخلی ساختمان ایستگاه ها جهت دسترسی سریعتر آتش نشان در زمان اعزام به عملیات
ایستگاه های آتش نشانی از بخش های مختلفی از جمله ساختمان اداری، آشیانه و قسمت استرحت و ورزشی تامین شده است. طراحی داخلی این ساختمان ها از سیستم های مدرن روز استفاده نشده است و هنوز به صورت سنتی و مدل های گذشته طراحی می شود و همین امر باعث شده است که زمان اعزام آـش نشان ها زمان بیشتر برای آماده شدن جهت اعزام سپری کنند.
4- بهبود سیستم تهویه آشیانه ها در ایستگاه ها
با توجه به اینکه ایستگاه های آتش نشانی غالبا در محدوده منازل مسکونی است به طبع امکان ایجاد مزاحمت و نارضایتی برای شهروندان بوجود خواهد آمد. یکی از این مشکلات نبود سیستم تهویه مناسب در آشیانه ایستگاه می باشد(محل استقرار ماشین آلات). که می توان با استفاده از روش های نوین این مسئله را مرتفع ساخت.
5- ایجاد بسترهای آنلاین برای کارکنان جهت ارائه آموزش های تخصصی
با توجه به اینکه لازم است کارکنان سازمان از آمادگی کافی در زمینه های مختلف باشند لذا می بایستی با تهیه یک سامانه ای تمام موضوعات آموزشی در زمینه مختلف برای کارکنان در نظر گرفته شود.
6- راهکار های تقویت جسم و روان کارکنان
نظر به اینکه شغل آتش نشانی یکی از مشاغل سخت است و روزانه ممکن است با حوادث دردناک روبرو شوند به طبع بروی عصاب و روان آنها تاثیر منفی خواهد گذاشت. حال می بایستی به دنبال راهکارهایی بود تا بتوان زمینه کاهش مشکلات روانی و تقویت آن فراهم ساخت.
7- راهکارهای ارتقاء فرهنگ شهروندی در زمینه ایمنی
با توجه به شیوع ویروس کرونا و اهمیت موضوع آموزش شهروندی، لازم در زمینه آموزش ایمنی اقداماتی انجام گیرد تا شهروندان با ابعاد مختلف مباحث ایمنی آشنا شوند. با این وجود این امکان ایجاد می گردد که درصد روخداد حوادث غیر مرقبه کاهش یابد.
8- استفاده از تکنولوژی های نوین جهت شناسایی کانون های پرخطر در سطح شهر
در حال حاضر در برخی نقاط شهر بنا به دلایل مختلف امکان وجود خطرات احتمالی بیشتر است، لذا در زمینه شناسایی ای محل ها تا کنون اقدامی صورت نگرفته است. از این رو می توان با استفاده از روش های نوین جهت شناسایی کانون های پرخطر در سطح شهر اقدام کرد.
9- بهره گیری از شیو ه های نوین جهت معرفی بهتر سایت به شهروندان با نگاه ارتقاء فرهنگ شهروندی
در شهرداری هر سازمان به منظور معرفی خدمات و اهداف از یک وب سایت برخوردار است. سازمان آتش نشانی بعنوان یک سازمان خدماتی، برای معرفی خدمات و شرح اقدامات خود، بدنبال آن است که بتواند از بسترهای آنلاین استفاده کند تا زمینه ارتقاء فرهنگ شهروندی فراهم سازد

No Cache
Gt: 2.16131067276
Qt: 2.2396159172058