چهارشنبه, ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۵۳ ۱۷۸
طبقه بندی: هم آفرینی
سطح برگزاری: استانی
چچ
2YfYrNiv2YfZhdmK2YYg2YfZheKAjNin2ZPZgdix2YrZhtmKINmF2LTZh9iv

هجدهمین هم‌آفرینی مشهد

برگزاری هجدهمین هم آفرینی مشهد با موضوع تقویت زندگی عمومی در ره باغ های پیرامون حرم مطهررضوی

هجدهمین هم آفرینی مشهد با موضوع خلق رویدادهای شهری و تقویت زندگی عمومی در ره باغ های پیرامون حرم مطهررضوی برگزار می شود.
یکی از اتفاقات خوب در طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی شکل گیری هشت ره باغ است که علاوه بر افزایش فضای سبز منطقه، نقش موثری در بهبود و تلطیف فضای شهری در اطراف بارگاه منور رضوی دارند.
این ره باغ ها به عنوان اصلی ترین سرمایه های عرصه عمومی در شهر هستند و می توانند زمینه های شکل گیری زندگی عمومی و حیات شهری معنوی زائران و مجاوران را فراهم نمایند.
در همین راستا و با توجه به شکل گیری شاکله کلی این ره باغ ها و با عنایت به اینکه رویدادهای هم آفرینی محیطی هم افزا و تعاملی برای رسیدن به مدل های نوین در طراحی های خلاقانه برای توسعه کیفیت های حوزه فعالیت رویداد، با بهره گیری از ظرفیت متخصصین و گروه های استارت آپی و کسب و کارهای هوشمند هستند.
در این هم اندیشی 10 تا 14 تیم طراحی شامل متخصصین داوطلب حوزه های طراحی گرافیک،معماری و شهرسازی و متخصصان کسب و کارهای هوشمند، و نیز 6 تا 9 گروه تسهیل گر از فعالان حوزه طراحی و شهرسازی و جامعه داشگاهی و جامعه خلاق و فعالان فرهنگی پس از ارسال رزومه و تایید تیم داوری،در رویداد حاضر خواهند بود.
بر اساس برنامه زمانبندی پس از انتشار عمومی فراخوان و بررسی رزومه افراد و گروه های داوطلب،20 تیرماه انتخاب برگزیدگان جهت شرکت در رویداد توسط کارشناسان مرکز نوآوری شهری شهرداری مشهد انجام و 21 تیرماه برنامه بازدید از ره باغ های بافت پیرامون حرم مطهر و نشست هم اندیشی برگزار خواهد شد و شرکت کنندگان تا 6 مرداد ماه جهت ارسال آثار و پیشنهادات خود فرصت خواهند داشت و نتایج نهایی تا 9 مردادماه توسط تیم داوری اعلام خواهد شد.

تاریخ شروع: دوشنبه, ۱۶ تیر ۱۳۹۹
تاریخ پایان: پنجشنبه, ۰۹ مرداد ۱۳۹۹
آدرس محل برگزاری: کوهسنگی، مرکز نوآوری شهری
کروکی محل برگزاری:
No Cache
Gt: 1.9730092684428
Qt: 1.89395570755